تحقیق در مورد تاريخچه عدد صفر

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت جلوگيري از پيدايش آفت باكتريايي در بين گوجه هاي گلخانه اي به وسيله درمان هاي بيولوژيكي🔗پاورپوینت آشنايي با مقدمات کامپيوتر🔗پاورپوینت اثر عوامل محيطي در رشد و نمو بازدهي محدودكننده در زراعت آفتاب گردان🔗پاورپوینت طراحی توربین های پلتن🔗پاورپوینت تشویق خردسالان و نوجوانان به نماز🔗پاورپوینت آشنایی با سیستم واردات- صادرات🔗پاورپوینت تجزیه تحلیل و طراحی سیستم ها🔗پاورپوینت بازاريابي الكترونيكي🔗پاورپوینت اقدام پژوهی چگونه آموزش علوم با روش مبتنی بر تدریس اعضای گروه (TMTD) امکان پذیر است؟🔗تحقیق زندگی‌ نامه شهید مطهری🔗پاورپوینت برنامه ریزی بهبود بهره وري🔗طرح کارآفرینی فني، مالي و اقتصادي توليد تافي و شكلات با ظرفيت 600 تن در سال🔗پاورپوینت راه کارهای فروش در شرایط بازار دشوار🔗پاورپوینت شبيه سازي سيستم هاي گسسته پیشامد اصول کلی و زبان های شبیه سازی کامپیوتری🔗پاورپوینت شاخص ها و اعتباربخشی🔗پاورپوینت شناخت فضاها و عملكردها و روابط آن ها🔗پاورپوینت تجزیه و تحلیل عضلاتی حرکت دست در شنای پروانه🔗پاورپوینت شيمی تجزيه دستگاهی🔗پاورپوینت بهداشت فردي🔗پاورپوینت عوامل زيان آور كشاورزي، اثرات و راه هاي كنترل و پيشگيري🔗پاورپوینت تفاوت كشورهاي ثروتمند و فقير🔗پاورپوینت کاربرد آنتی بیوتیک در تغذیه دام و طیور (موننسین)🔗پاورپوینت تئوری و تحلیل همگرایی الگوریتم بهینه سازی گروهی ذرات🔗پاورپوینت وارسی و اعتبارسنجی🔗پاورپوینت تأثير باقيمانده سموم دفع آفات نباتي وكودهاي شيميايي، آنتي بيوتيك ها و فلزات سنگين در ايمني
تحقیق در مورد تاريخچه عدد صفر ,تاريخچه عدد صفر,دانلود تحقیق در مورد تاريخچه عدد صفر ,تاريخچه,عدد,صفر,تحقیق,مورد,تاريخچه|36016088|jln
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد تاريخچه عدد صفر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن word (..DOC) :


1
‏تاريخچه عدد صفر
‏يکي از معمول ترين سئوالهائي که مطرح مي شود اين است که: چه کسي صفر را کشف کرد؟ البته براي جواب دادن به اين سئوال بدنبال اين نيستيم که بگوئيم شخص خاصي صفر را ابداع و ديگران از آن زمان به بعد از آن استفاده مي کردند.
‏اولين نکته شايان ذکر در مورد عدد صفر اين است که اين عدد دو کاربرد دارد که هر دو بسيار مهم تلقي مي شود يکي از کاربردهاي عدد صفر اين است که به عنوان نشانه اي براي جاي خالي در دستگاه اعداد (جدول ارزش مکاني اعداد) بکار مي رود. بنابراين در عددي مانند 2106 عدد صفر استفاده شده تا جايگاه اعداد در جدول مشخص شود که بطور قطع اين عدد با عدد 216 کاملاً متفاوت است. دومين کاربرد صفر اين است که خودش به عنوان عدد بکار مي رود که ما به شکل عدد صفر از آن استفاده مي کنيم.
‏هيچکدام از اين کاربردها تاريخچه پيدايش واضحي ندارند. در دوره اوليه تاريخ کاربرد اعداد بيشتر بطور واقعي بوده تا عصر حاضر که اعداد مفهوم انتزاعي دارند. بطور مثال مردم دوران باستان اعداد را براي شمارش تعداد اسبان، ... بکار مي برند و در اينگونه مسائل هيچگاه به مسئله اي برخورد نمي کردند که جواب آن صفر يا اعداد منفي باشد.